JavaScript är avstängt! För att laholm.se ska fungera korrekt behöver er webbläsare stödja JavaScript.
Du är här: Start / Om kommunen / Kontakt Laholms kommun

Laholms kommuns arbete med covid-19

Klicka här för att ta del av uppdaterad information

Kontakt Laholms kommun

Medborgarservice hjälper allmänheten med service och upplysningar inom kommunens olika verksamhetsområden.

Telefon: 0430-150 00
E-post: medborgarservice@laholm.se

Stadshus

Stadshuset, med adress Humlegången 6, inrymmer såväl förvaltningar som stadsbibliotek. 

Postadress och telefon

Laholms kommun
Humlegången 6
312 80 Laholm
Telefon: 0430-150 00

E-post adresser
VerksamhetE-post
Kommunen allmänt kommun@laholm.se
Kommunfullmäktige kommunstyrelsen@laholm.se
Kommunstyrelsen kommunstyrelsen@laholm.se
Kultur- och utvecklingsnämnden kultur.och.utvecklingsnamnden@laholm.se
Samhällsbyggndsnämnden samhallsbyggnadsnamnden@laholm.se
Socialnämnden socialnamnden@laholm.se 
Barn- och ungdomsnämnden barn.och.ungdomsnamnden@laholm.se
Valnämnden valnamnden@laholm.se
Revisionen revisionen@laholm.se
Överförmyndarnämnden overformyndarnamnden@laholm.se
Räddningstjänsten raddningstjansten@laholm.se
Laholms stadsbibliotek biblioteket@laholm.se
Bokbussen bokbussen@laholm.se
Laholmshem AB laholmshem@laholm.se
Laholmsbuktens VA laholmsbuktens.va@halmstad.se

 

Förvaltningschefer

Kommunchef
Anders Einarsson
Telefon: 0430-153 04
Mobil: 073-695 71 67
E-post:anders.einarsson@laholm.se 

 

 

 

Socialchef
Christel Sundberg
Telefon: 0430-153 40
Mobil: 072-856 15 80
E-post: christel.sundberg@laholm.se

 

 

 

Utbildningschef
Richard Mortenlind
Telefon: 0430-152 28
Mobil : 072-018 15 92
E-post: richard.mortenlind@laholm.se

 

 

 

Kultur- och utvecklingschef
Andreas Meimermondt 
Telefon: 0430-152 95
Mobil: 076-516 79 03
E-post: mailto:andreas.meimermondt@laholm.se

 

 

 

Samhällsbyggnadschef
Niklas Wilsson
Telefon: 0430-267 01
Mobil: 070-600 38 80
E-post: niklas.wilsson@laholm.se

 

 

 

VD Laholmsbuktens VA AB
Mattias Leijon
Telefon: 035-13 85 75
Mobil: 070-591 51 37
mattias.leijon@halmstad.se

 

 
Kommentera sidan

Skicka en kommentar till innehållsansvarig.

Kontrollord: MVE
Kommentera sidan

Innehållsansvarig: Annika Lindblad
Sidan uppdaterad den 7 januari 2021