Du är här: Start / Politik och påverkan / Dina politiker / Politiska partier

Politiska partier

Här nedan finns adressuppgifter och länkar till samtliga partier som är representerade i kommunfullmäktige i Laholms kommun.
Adressuppgifter till gruppledare finns under rubriken Dina politiker.

Centerpartiet i Laholm

Stationsgatan 7
312 30 Laholm
Telefon: 070-597 77 82
Mobil Ove Bengtsson: 070-835 95 34
Gruppledare: Erling Cronqvist
E-post: laholm@centerpartiet.se
Webbplats: Centerpartiet i Laholm

Liberalerna i Laholm

Box 127
312 22 Laholm
Mobil: 073-826 44 89
Gruppledare: Margareta Jonsson
E-post: margareta.jonsson.l@laholm.se
Webbplats:Liberalerna i Laholm

Kristdemokraterna i Laholm


Gruppledare: Jörgen Nilsson
E-post: laholm@kristdemokraterna.se
Webbplats: Kristdemokraterna i Halland

Laholmspartiet      

Humlegången 1 B
312 30 LAHOLM
Telefon: 0430- 601 66 
Gruppledare: Bertil Johansson 
E-post: bertil.johansson.lap@laholm.se
Webbplats:Laholmspartiet

Miljöpartiet de Gröna i Laholm

c/o Eva M Larsson
Konvaljevägen 8 I
312 31 Laholm
Telefon: 0430-187 28,
Mobil: 072-729 75 85
Gruppledare: Eva M Larsson
E-post:eva.m.larsson.mp@laholm.se
Webbplats:Miljöpartiet i Laholm

Moderaterna i Laholm

c/o Roland Norrman
Mestocka Prästgård
312 92 Laholm
Mobil: 0738 30 11 30
Gruppledare: Roland Norrman
E-post: roland.norrman.m@laholm.se
Webbplats:Moderaterna i Halland

Trygghetspartiet i Laholm

Gruppledare: Inger Reinfeldt
E-post: inger.reinfeldt.trp@laholm.se
Webbplats:Trygghetspartiet i Laholm

Socialdemokraterna i Laholm

Tulpanvägen 6 D
312 32 Laholm
Telefon: 0430-152 48
Gruppledare: Kjell Henriksson
E-post: kjell.henriksson@laholm.se
Webbplats:Socialdemokraterna i Halland

Vänsterpartiet i Laholm

c/o Lennart Svensson
Skolgatan 1
312 40 Genevad
Telefon: 072-967 18 90
Gruppledare: Lennart Svensson
E-post: lennart.svensson.v@laholm.se
Webbplats:Vänsterpartiet i Laholm

 

Sverigedemokraterna

Sverigedemokraterna i Laholm
c/o Ingmar Rundberg
Norra Kustvägen 76
312 71 Laholm
Telefon: 070-537 06 84
Gruppledare: Ingmar Rundberg
E-post: Ingmar.Rundberg@sd.se
Webbplats:Sverigedemokraterna i Laholm

 

Medborgerlig Samling

Gruppledare: Martin Lönnstam
E-post: martin.lonnstam.med@laholm.se
Webbplats: Medborgerlig Samling

 

Kommentera sidan

Innehållsansvarig: Irina Boutenko
Sidan uppdaterad den 9 december 2019